Pojemnik wedkarski

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W relacje od rodzaju i modelu mogą być oddane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które tworzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno istnieć większa niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie potrafi żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest nieco prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on dostarczany w celkach ze skrzydełkami przemieszczającego się bębna.

strefy wybuchu

Dozowniki celkowe są zbyt stanowisko w technologia ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na dowolnym momencie realizacji, także w zasięgu działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Można je tworzyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych pewno stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do indywidualnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.